تلاش اپل برای ساخت مودم های آیفون 5G بمباران است

تلاش اپل برای ساخت مودم های آیفون 5G بمباران است
اخبار اپل


طبق گزارش‌ها، اپل همانطور که امیدوار بود قادر به تولید مودم 5G برای آیفون 2023 نیست. در عوض، بخش مهمی را از کوالکام خریداری خواهد کرد، شرکتی که کوپرتینویی در گذشته با آن اختلاف داشته است.

کوپرتینو در حال حاضر بیش از یک میلیارد دلار در این تلاش ناموفق غرق کرده است.

آیفون باید از مودم‌های 5G کوالکام استفاده کند

کوالکام در حال حاضر تراشه های سلولی موجود در آیفون و آی پد را تولید می کند. اما پس از اینکه کوالکام در یک دعوای دادگاهی تلخ و چند ساله بر سر حق امتیاز و نقض حق اختراع پیروز شد، اپل در حال توسعه مودم 5G خود است. این ممکن است باعث صرفه جویی در هزینه سازنده آیفون شود. (و احتمالاً خصومتی در کار است.)

اگر این اتفاق بیفتد، همانطور که طبق گزارش ها برنامه ریزی شده بود، در سال 2023 نخواهد بود. مینگ-چی کو تحلیلگر از TF International Securities روز سه شنبه گفت از طریق توییتر“آخرین نظرسنجی من نشان می دهد که توسعه تراشه مودم آیفون 5G خود اپل ممکن است شکست خورده باشد، بنابراین کوالکام تامین کننده انحصاری تراشه های 5G آیفون های جدید 2H23 باقی خواهد ماند.”

کوو علیرغم اینکه در ابتدا این تلاش را یک شکست توصیف کرد، ادامه داد: “من معتقدم اپل به توسعه تراشه های 5G خود ادامه خواهد داد.” اما هیچ چیزی به موقع برای آیفون 2023 آماده نخواهد شد.

(1/4)
[Company Update] Qualcomm (QCOM.O) آخرین نظرسنجی من نشان می دهد که توسعه تراشه مودم آیفون 5G خود اپل ممکن است شکست خورده باشد، بنابراین کوالکام با سهم 100 درصدی عرضه (در مقایسه با تخمین قبلی شرکت، تامین کننده انحصاری تراشه های 5G آیفون های جدید 2H23 باقی خواهد ماند. از 20 درصد.

اپل پول زیادی را در این تلاش غرق کرد

اپل چندین سال است که در تلاش است تا مودم های کوالکام را با مودم های خود که کاملاً داخلی طراحی شده است جایگزین کند. در حالی که هرگز به طور رسمی این طرح را اعلام نکرده است، کوپرتینویی کسب و کار مودم موبایل اینتل را به مبلغ 1 میلیارد دلار در سال 2019 خریداری کرد تا این ماموریت را آغاز کند.

چند ماه پیش، اخباری به بیرون درز کرد که اپل آماده است تا مودم 5G خود را در آیفون 15 2023 قرار دهد. ساخت واقعی توسط TSMC انجام خواهد شد، که همچنین پردازنده‌هایی را برای iPhone، Mac و iPad تولید می‌کند. اما اگر Kuo درست باشد، این اتفاق در سال 2023 رخ نخواهد داد.

تلاش اپل برای تولید مودم های خودش همیشه ریسک خاصی دارد. نمی خواهد به دلایل فنی از شر کوالکام خلاص شود، بلکه به دلایل تجاری. (و شاید علیرغم) کوالکام مودم های با بالاترین کیفیت را در دسترس قرار می دهد، و تولید مودم هایی به همان اندازه سریع، قابل اعتماد و کارآمد برای اپل کار آسانی نخواهد بود.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
2 کنترلر بازی آیفون جدید طراحی های کاملا متفاوتی را ارائه می دهند

Gamevice Flex و PowerA MOGA XP5-i Plus هر دو کنترلرهای بازی برای آیفون هستند، اما این تقریباً تنها وجه اشتراک آنهاست. محصول Gamevice دور گوشی می‌پیچد تا دکمه‌ها و d-pad‌ها را در دو طرف صفحه‌نمایش قرار دهد، در حالی که PowerA از یک کنترلر Xbox اما با پایه تلفن تقلید …

اخبار اپل
گارمین با ساعت هوشمند ورزشی جدید Enduro 2 در اپل واچ پرو پیشرفت می کند

در حالی که اپل در حال آماده شدن برای عرضه اپل واچ بعدی خود است، گارمین به تازگی ساعت هوشمند جدیدی را با تمرکز بر ورزش منتشر کرده است که ممکن است هوا را از بادبان های اپل خارج کند. Enduro 2 شبیه ساعتی است که می‌خواهید برای انواع ماجراجویی‌ها …

اخبار اپل
آیفون 14 پرو مکس آینده با برجستگی دوربین بزرگتر همراه خواهد بود

یک عکس جدید نشان می دهد که محفظه دوربین آیفون 14 پرو مکس چقدر بزرگتر خواهد بود. هشدار اسپویلر – کمی برجسته تر از آیفون 13 پرو مکس است. در ماه فوریه، نمودارهای فاش شده حاکی از آن بود که برآمدگی دوربین آیفون 14 پرو مکس ضخیم تر از آیفون …