قاضی علیه اپل در دعوای ECG که خواستار ممنوعیت واردات اپل واچ شده بود، حکم داد


سازنده فناوری الکتروکاردیوگرام شخصی (ECG) AliveCor سال گذشته از اپل شکایت کرد و مدعی شد که غول فناوری در هنگام توسعه عملکرد سلامت قلب اپل واچ، حق ثبت اختراعات را نقض کرده است. AliveCor همچنین خواستار ممنوعیت واردات پوشیدنی از ایالات متحده شد.

اکنون یک قاضی از کمیسیون تجارت بین المللی در حکم اولیه از این ادعاها حمایت کرده است.

قاضی حکم داد که اپل حق اختراع AliveCor را در توسعه ECG برای اپل واچ نقض کرده است

یک قاضی حقوق اداری از کمیسیون تجارت بین‌الملل (ITC) تصمیم اولیه را صادر کرد که نشان می‌دهد اپل حق اختراع AliveCor مربوط به ECG را نقض کرده است. آنها ریتم، ضربان و فعالیت الکتریکی قلب را ثبت می کنند.

قاضی به ITC توصیه کرد پرونده را بررسی کند.

در میان ادعاهای خود، AliveCor همچنین در این شکایت گفته است که اپل صنعت را در انحصار خود دارد. AliveCor KardiaBand را می سازد، اولین لوازم جانبی ECG برای Apple Watch که مورد تایید FDA است.

پریا آبانی مدیرعامل AliveCor در واکنش به این حکم گفت:

حکم امروز اعتباری قوی برای IP ما است و تأکید می‌کند که پتنت‌ها مهم هستند و حتی شرکتی با نفوذ مانند اپل نمی‌تواند به سادگی آنها را نقض کند تا نوآوری را خفه کند. از همان ابتدا، تمرکز ما بر مشتریانمان بوده است و انتخاب‌های قوی برای کمک به نظارت بر سلامت قلبی آنها، از جمله KardiaBand، اولین لوازم جانبی دستگاه ECG که توسط FDA برای اپل واچ پاک شده است، بوده است.

طرح دعوی و شکایت در سال 2021

AliveCor برای اولین بار در آوریل 2021 با ITC شکایت کرد و ادعا کرد که اپل حق اختراع را نقض کرده است. سپس، در می 2021، AliveCor یک شکایت ضد رقابتی علیه کوپرتینو ارائه کرد.

در این دعوی، این شرکت همچنین ادعا می‌کند که اپل «به رقابت آسیب رسانده، انتخاب مصرف‌کننده را کاهش داده و به سلامت عمومی بالقوه آسیب زده است».

این شرکت همچنین مدعی شد که اپل دستورالعمل‌های App Store را تغییر داده و watchOS را به‌روزرسانی کرده است تا KardiaBand AliveCor را غیرفعال کند.

ITC تصمیم نهایی خود را برای 26 اکتبر برنامه ریزی کرده است. در صورت تایید کامل، این یافته ممکن است شامل یک دستور محرومیت محدود باشد که واردات اپل واچ های متخلف به ایالات متحده را ممنوع می کند.

اپل به طور عمومی در مورد این حکم جدید اظهار نظر نکرده است.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
چگونه دومین نسخه بتا عمومی iOS 16 را در آیفون خود دانلود کنیم

در طول WWDC22، اپل از نسخه بعدی نرم افزار آیفون به شکل iOS 16 رونمایی کرد. با iOS 16، اپل مجموعه ای از ویژگی های کاملاً جدید مانند صفحه نمایش قفل قابل تنظیم، قابلیت ویرایش و عدم ارسال در پیام ها، مسیریابی چند مرحله ای را در اختیار کاربران قرار …

اخبار اپل
2 کنترلر بازی آیفون جدید طراحی های کاملا متفاوتی را ارائه می دهند

Gamevice Flex و PowerA MOGA XP5-i Plus هر دو کنترلرهای بازی برای آیفون هستند، اما این تقریباً تنها وجه اشتراک آنهاست. محصول Gamevice دور گوشی می‌پیچد تا دکمه‌ها و d-pad‌ها را در دو طرف صفحه‌نمایش قرار دهد، در حالی که PowerA از یک کنترلر Xbox اما با پایه تلفن تقلید …

اخبار اپل
گارمین با ساعت هوشمند ورزشی جدید Enduro 2 در اپل واچ پرو پیشرفت می کند

در حالی که اپل در حال آماده شدن برای عرضه اپل واچ بعدی خود است، گارمین به تازگی ساعت هوشمند جدیدی را با تمرکز بر ورزش منتشر کرده است که ممکن است هوا را از بادبان های اپل خارج کند. Enduro 2 شبیه ساعتی است که می‌خواهید برای انواع ماجراجویی‌ها …