M1 MacBook Pro مدل جدیدتر M2 را در تست های استرس واقعی شکست می دهد

اخبار اپل


SSD آهسته M2 MacBook Pro بر عملکرد استفاده روزانه آن تأثیر می گذارد.
عکس: راجش

SSD کندتر در M2 MacBook Pro سطح پایه تأثیر قابل توجهی بر عملکرد آن در استفاده روزانه دارد. آزمایش‌ها نشان می‌دهد که M1 MacBook Pro در تست‌های استرس که به شدت به استفاده از حافظه مبادله‌ای متکی است، جانشین خود را شکست می‌دهد.

بنچمارک ها ابتدا نشان دادند که SSD پایه مک بوک پرو M2 حدود 50 درصد کندتر از مدل M1 است.

M2 MacBook Pro نمی‌تواند با مدل قدیمی‌تر در آزمایش‌های واقعی همگام شود

YouTuber Max Tech برخی از آزمایش‌های استرس واقعی را روی مک‌بوک پروهای سطح پایه M2 و M1 با 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی انجام داد. این شامل صادرات عکس و ویدیو از لایت روم، فاینال کات پرو و ​​اجرای چندین برنامه به طور همزمان بود.

هنگام صادرات 50 تصویر از لایت روم با چندین برنامه باز در پس زمینه، M1 MacBook Pro 3 دقیقه و 36 ثانیه طول کشید. مک بوک پرو 2022 با سرعت 4 دقیقه و 12 ثانیه بسیار کندتر بود. این در حالی است که دومی دارای تراشه سریعتر M2 است.

بدون هیچ برنامه‌ای در پس‌زمینه، M2 MacBook Pro عکس‌ها را 18 ثانیه سریع‌تر از مدل M1 صادر می‌کند. نتایج به وضوح نشان می دهد که چگونه SSD کندتر در M2 MacBook Pro بر عملکرد آن تحت بار تأثیر می گذارد.

نتایج در تست صادرات ویدیوی Final Cut Pro یکسان بود. M1 MacBook Pro 3 دقیقه و 36 ثانیه طول کشید تا یک ویدیوی 5 دقیقه ای 4K HEVC صادر کند. در مقایسه، M2 MacBook Pro با زمان 4 دقیقه و 49 ثانیه یک دقیقه بیشتر زمان برد. همین داستان در سایر تست های استرس ادامه دارد.

M2 MacBook Pro سطح ابتدایی با بارهای کاری سنگین دست و پنجه نرم می کند

با افزایش استفاده از حافظه یکپارچه، macOS تمایل دارد از حافظه داخلی به عنوان حافظه مجازی استفاده کند. یک SSD سریعتر در اینجا کمک می کند زیرا امکان جابجایی سریعتر داده ها بین RAM و حافظه مجازی را فراهم می کند. و اینجاست که تاثیر SSD کندتر M2 MacBook Pro احساس می شود.

M1 MacBook Pro به طور مداوم برنامه ها و تصاویر را سریعتر از برادر جدیدتر خود در تست استرس چند کار باز می کرد. همچنین استفاده از آن راحت‌تر بود و انتقال فایل‌های بزرگ سریع‌تر بود.

اگر کاربر سنگینی نیستید و قصد ندارید چندین برنامه را به طور همزمان در پس زمینه اجرا کنید، SSD کندتر M2 MacBook Pro تأثیر زیادی بر استفاده روزانه شما نخواهد داشت. یا می توانید مدل 512 گیگابایتی را انتخاب کنید زیرا دارای دو تراشه NAND است، بنابراین عملکرد SSD مشابه مدل قبلی خود را ارائه می دهد.

اپل از یک تراشه 256 گیگابایتی NAND در M2 MacBook Pro سطح پایه استفاده می کند که دلیل عملکرد کند SSD آن است. همچنین می توانید مدل حافظه یکپارچه 16 گیگابایتی را انتخاب کنید زیرا رم اضافی به کاهش استفاده از حافظه مبادله کمک می کند.
مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
2 کنترلر بازی آیفون جدید طراحی های کاملا متفاوتی را ارائه می دهند

Gamevice Flex و PowerA MOGA XP5-i Plus هر دو کنترلرهای بازی برای آیفون هستند، اما این تقریباً تنها وجه اشتراک آنهاست. محصول Gamevice دور گوشی می‌پیچد تا دکمه‌ها و d-pad‌ها را در دو طرف صفحه‌نمایش قرار دهد، در حالی که PowerA از یک کنترلر Xbox اما با پایه تلفن تقلید …

اخبار اپل
گارمین با ساعت هوشمند ورزشی جدید Enduro 2 در اپل واچ پرو پیشرفت می کند

در حالی که اپل در حال آماده شدن برای عرضه اپل واچ بعدی خود است، گارمین به تازگی ساعت هوشمند جدیدی را با تمرکز بر ورزش منتشر کرده است که ممکن است هوا را از بادبان های اپل خارج کند. Enduro 2 شبیه ساعتی است که می‌خواهید برای انواع ماجراجویی‌ها …

اخبار اپل
آیفون 14 پرو مکس آینده با برجستگی دوربین بزرگتر همراه خواهد بود

یک عکس جدید نشان می دهد که محفظه دوربین آیفون 14 پرو مکس چقدر بزرگتر خواهد بود. هشدار اسپویلر – کمی برجسته تر از آیفون 13 پرو مکس است. در ماه فوریه، نمودارهای فاش شده حاکی از آن بود که برآمدگی دوربین آیفون 14 پرو مکس ضخیم تر از آیفون …